ми в медіа

«Локомотив Європа» презентовано у Відні

Мультимедійний проект «Локомотив Європа» було презентовано там, де все починалось. Тобто у Відні. Подію відвідало близько 50 віденців, серед яких були як представники влади, так й академіки зі студентами.

Аудиторію найбільше цікавило, чому зв’язок між Україною та Австрією розірвався й як його можна поновити. До того ж, не обійшли стороною тему війни в Україні.

Після презентації журналіст віденського радіо Radio Station NJOY 91.3. Пол Бухахер взяв інтерв’ю в Андрія Приймаченка. Почитати, про що була розмова, можна нижче:

– Чому зв’язок Відня та Чернівців важливий і сьогодні?

– Навіть те, що цей зв’язок вже не такий як був, ми все одно бачимо його вплив на наші землі і зараз. Наприклад, мешканці Чернівців, Івано-Франківська та Львова саме такі, якими є зараз, в багато чому завдяки тій залізниці. Тому що залізниця, яка була прокладена 150 років тому, означала для місцевих, що модерн прийшов до їхніх міст та гроші прийшли до них. Отже, ці міста почали рости в плані технологічному, історичному та культурному. Власне, про це й наш проект: про технології, які зробили історію, і технології, які вплинули на нашу культуру.

– Чому вам було так цікаво зробити цей проект?

– Це дуже актуальна для нас і для всіх українців тема. Я не знаю, чи австрійці знають про все, що зараз відбувається в Україні, але в нас розпочався безвізовий режим з Європою. Рік тому ми навіть не могли уявити, що це все ж таки станеться. І ми дізнались, що 150 років тому частина України, частина українців вже мали безвізовий режим. Тобто вони могли просто купити квиток в Чернівцях чи у Львові й поїхати до Відня.

– Звернемось до теми військового конфлікту на сході України. Міністр іноземних справ Австрії сказав, що мільйон доларів наразі направлено на схід України задля розмінування територій. Як ви думаєте, чи це добре?

– Для мене, як для українця, це добре. Я хочу, щоб українська земля була вільна від мін і була вільна від війни. Але це питання до вас, до австрійців, чи ви задоволені тим, що ваша влада дає нам ваші гроші? Чи ви погоджуєтесь з цим? Якщо ви погоджуєтесь з цим, то я більше ніж погоджуюсь. Але якщо австрійці цього не хочуть, то я теж не хочу бути представником народу, який бере гроші в тих, хто не хоче їх давати. Я думаю, що ваша влада має розповідати вам більше про те, чому вони дають ці гроші. Чому Європа має бути залучена до тих процесів, які зараз відбуваються в Україні, до цієї війни. Розповідати, що це не тільки українська війна, це також європейська війна.

– Що наразі відбувається на сході України?

– Я би сказав, що наразі не дуже активний конфлікт, але він все ще гарячий. Відбуваються обстріли, гинуть солдати. Конфлікт все ще гарячий.

– Нещодавно в Україні пройшло Євробачення. Як ви думаєте, це хороша річ для країни?

– Я не великий фанат Євробачення і не впевнений, що це добре для розвитку країни. Але для українців це дуже добре, адже це був ще один шанс для народу відчути себе частиною європейської сім’ї. Не дивлячись на безвізовий режим, для українців досить дорого їздити в Європу, тому добре, коли європейці приїжджають до нас. В цьому плані Євробачення це чудова подія.

Детальніше про проект “Локомотив Європа”: http://curiousmole.com/lokomotyv-europa