база знань

ЩО ТАКЕ “МУЛЬТИМЕДІЙНА ІСТОРІЯ”

Мультимедійна історія – це матеріал, при створенні якого використовуються різноманітні медійні інструменти. Від суто журналістських прийомів до глибшого художнього осмислення.

Мультимедійна історія може включати в себе текст, фото, відео, аудіо, а також різноманітні графічні елементи (інфографіка, ілюстрації).

Ярослав Грицак розповідає про міф Галичини

Отже, існує декілька видів мультимедійних історій:

– Коротка мультимедійна форма – це історія, яка складається з тексту, одного відео та декількох фото. Виконана в інформаційному жанрі й покликана розповісти про подію, проблему, ситуацію чи явище. Відсутнє авторське “я”, а метою є надання аудиторії вичерпних даних та розуміння теми. Може бути втілено як у вигляді інформаційної замітки, так і у вигляді інтерв’ю. Наприклад, історія “Фібробронхоскоп”;

– Мультимедійний лонгрід – велика за обсягом історія, яка містить декілька тематичних відео, аудіо, текст-репортаж, ілюстрації та підбірки фото. Підходить для того, аби глибше та детальніше познайомити аудиторію з організацією, брендом, місцем, людиною. Або ж з історичними чи культурними аспектами тієї чи іншої епохи. Більшою мірою присутнє авторське “я”, ніж у коротких форматах. За допомогою мультимедійного лонгріду можна дослідити та пов’язати між собою різні явища та факти, скласти повнішу картину й дати читачам/глядачам чіткіше уявлення. До прикладу, історія “Локомотив Європа“;

Андрій Курков, інтерв'ю у Відні

– Мультимедійний звіт – середня за обсягом історія, яка містить фото, відео, текст та, якщо це необхідно графічні елементи. Підходить для того, аби прозвітувати перед аудиторією чи замовником про пророблену роботу. Допомагає систематизувати дані й скласти їх у необхідній послідовності. Контент подається у різноманітній та яскравій формі, що значно полегшує сприйняття матеріалу. Наприклад, історія “International school of MJ”.

У 2017 році Digital News Report  від Reuters Institute for the study of Journalism зазначили, що наразі аудиторією краще сприймається відео у поєднанні з текстом, аніж ці елементи окремо один від одного. Саме тому такий формат, як мультимедійна історія, наразі стає все більш затребуваним у світі медіа.

За виробництвом мультимедійних історій різних типів звертайтесь до нас: +380 50 231 6387; info@peredova.com